Laden Evenementen

Kleyne Luyden, Leiden

3 mei - 15 juni

In Het Leids Wevershuis wordt werk van  Jelke Boonstra getoond. Toen Jelke bezocht dit huis voor het eerst in 2022.  Direct bij binnenkomst zag ze al ze haar geboortehuis in Friesland (Berlikum) voor zich, even klein, trap naar de zolder, bedstee, keukentje. Zelfs een pronkkamer. En ze werd overspoeld door herinneringen aan haar jeugd. Nieuwsgierig  naar haar verleden, deed ze onderzoek, naar haar voorouders in het noorden van Friesland. Net als de wevers behoorden zij tot de kleyne luyden, tot de mensen die hard moesten werken voor een bestaan. Aardse werkers.

Na het onderzoek, het schrijven en uitzoeken ging ze met vilt aan de gang en liet ik mijn handen het werk doen. Ik schiep mijn voorouders in donker vilt en bracht ze naar het licht met kleur. En ik maakte contact met andere bronnen, onzichtbare bronnen. Met vilt, mijn handen en mijn herinneringen verbeeldde ik deze in objecten die nu bij elkaar zijn gebracht in het Leids Wevershuis.

Hun geschiedenis is mijn geschiedenis. Het is er een van losmaken, van een beweging van donker naar licht, van herinneren en omzetten, van bevragen en koesteren.

jelskeboonstra.nl

Gegevens

Begin:
3 mei
Einde:
15 juni
Evenement Categorie:

Locatie

museum het Leids weverhuis
Middelstegracht 143
Leiden, Leiden 2312 TV Nederland
+ Google Maps
Telefoon:
071-3010687
Website:
www.wevershuis.nl

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Reageer met Facebook

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.

Deze website plaatst cookies voor volledige werking. Lees hier meer over onze cookies.